Kilenc HIMARS rakétarendszert kapott Ukrajna a Nyugattól
Ukrajnának azonban további rakétákra lenne szüksége Oroszország ellen.
Ukrajnának azonban további rakétákra lenne szüksége Oroszország ellen.
A finn parlament elfogadta a módosított határvédelmi törvényt, mivel attól tartanak, hogy Vlagyimir Putyin illegális migránsokat küld országuk felé.
Az orosz elnök újabb megszólalásában nagyon magabiztosan beszélt az ukrajnai invázióról, ugyanakkor nem zárta ki a békekötés lehetőségét sem.
Eközben Joe Biden úgy biztosította a briteket az USA-val közös, különleges kapcsolat folytatásáról, hogy Johnsonról még csak szót sem ejtett.
Az orosz elit gúnyolódva fogadta a Volodimir Zelenszkijt hangosan támogató Boris Johnson lemondását. Hét év börtönt kapott egy moszkvai önkormányzati képviselő a háborúellenes kijelentései miatt. A háború pénteki eseményei.
Ruszin-Szendi Romulusz az ukrán hadsereg főparancsnokával, Valerij Zaluzsnyij tábornokkal találkozott. A küldöttséget végigkalauzolták a legnagyobb orosz pusztítás helyszínein is.
Németország attól retteg, hogy két hét múlva már annyi gáz se jön az oroszok hozzájuk befutó csővezetékén, mint eddig. A norvég tengeri fúrótornyok munkásai majdnem még nagyobb krízist szítottak, kormányuk az utolsó pillanatban regulázta meg őket. Franciaországban viszont már az utolsó utáni pillanatban akarja menteni a menthetőt a kabinet, ott az atomerőművekkel van olyan nagy baj, hogy azt külföldön is meg fogják érezni. Nagy-Britannia közben a saját útját járná, de az is szakadékba vezethet. A magyar energiahelyzettel egyelőre nincs baj, de a kormány is érzi, hogy még lehet, és már meg is tette az első óvintézkedést.
Moszkva szerint a Nyugat kísérlete, hogy a modern idők legszigorúbb szankcióival elszigetelje, gazdasági háború meghirdetéséhez hasonlít, és Oroszország mostantól Kína, India és más, Nyugaton kívüli hatalmak felé fog fordulni.
Alekszej Gorinov hosszú büntetése még a jelenlegi oroszországi háborús politikai légkörben is súlyosnak minősül.
Hamarosan harminckét tagúvá bővülhet a katonai szövetség.
Moszkva a kalinyingrádi blokád miatt fenyegeti a NATO és EU-tagállam Litvániát.
Kalinyingrád miatt keményebb eszközök alkalmazását helyezte kilátásba Moszkva Litvániával szemben, az orosz külügyminiszter zokon vette a háború miatt kapott kritikákat.
Ukrajna nagy erőkkel dolgozik azon, hogy újraélessze dunai kikötőit, ahonnan nagyobb tételben tud gabonát exportálni. A német kereskedelmi és ipari kamarák szövetsége közben amiatt aggódik, hogy az oroszok leállítják a gázszállításokat az Északi Áramlat 1 vezetéken. Eközben az oroszok már a tartalékosaikat mozgósítják.
Úgy tűnik, az USA és Európa titokban már tárgyal arról, hogyan lehetne megegyezni Putyinnal, aki a Nyugat háborús kimerültségére támaszkodik, és egyelőre uralja a háborús narratívát, amit nem kellene hagyni - írja a Die Weltben Kornblum és szerzőtársa, Rüdiger Lentz, a német Aspen Intézet egykori igazgatója.
Kijevbe utazna Ferenc pápa, hisz benne, hogy pozitív hatása lenne. Az utazás még nem biztos, de nincs kizárva, hogy még augusztusban megvalósul, ha a pápa egészségi állapota engedi.
Szükséges-e a magyarországi fesztivál- és koncertiparnak reagálnia a szomszédban zajló háborúra? Várnak-e a szervezők ukrajnai menekülteket vendégként, és hívnak-e orosz művészeket?
Az Ukrajnát ért orosz agresszió is jól példázza, hogy a kelet-európai országok és a baltiak szuverenitása a NATO-tagságuk nélkül veszélyben lenne. Az Orbán-kormány által előszeretettel idézett amerikai realista külpolitikai iskola azt hirdeti ugyanis, hogy mindennél előbbre való a nagyhatalmi erőegyensúly.
Nagy többségük arról is meg van győződve, hogy sikerrel vennék fel a versenyt európai kollégáikkal.
A francia gazdasági miniszter szerint még a tél beállta előtt, most kell meghozni a döntéseket, fegyelmezetten kell alakítani a szervezést, csökkenteni kell a fogyasztást.
Oroszország és Ukrajna a világ legnagyobb csicseriborsó exportőrei között van, így az idei hozam akár 20 százalékkal is alacsonyabb lehet.